Zakir İbrahimov "Yüksəliş" müsabiqəsinin mentorluq proqramı çərçivəsində növbəti görüşünü keçirib
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov “Yüksəliş” müsabiqəsinin mentorluq proqramı çərçivəsində layihənin qaliblərindən biri olan Nazim Novruzovla görüşüb.
Görüşdə fərdi inkişaf planı əsasında görülmüş işlər təhlil edilib, növbəti bir ay üçün qarşılıqlı fəaliyyət planlaşdırılıb. Həmçinin mentor tərəfindən korporativ idarəçilik, menecmentin metodları və idarəetmədə onların roluna dair suallar cavablandırılıb. Daha sonra qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Sıx əməkdaşlıqdan məmnunluğunu ifadə edən İdarə Heyətinin sədri proqram çərçivəsində müsabiqə qalibinin öz potensialını üzə çıxarmasına dəstək göstərəcəyini bir daha diqqətə çatdırıb. Nazim Novruzov mentor ilə birgə layihələrdə işləməklə daha çox idarəçilik təcrübəsi qazanmaqda maraqlı olduğunu bildirib, faydalı məsləhətlərə və Səhmdar Cəmiyyətin müxtəlif struktur-bölmələrinin fəaliyyəti ilə tanışlıq məqsədilə yaradılan şəraitə görə təşəkkür edib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Cənab İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu ildə imzaladığı Sərəncamla intellektual səviyyəsi və idarəçilik bacarıqları yüksək olan perspektivli rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsini, dəstəklənməsini və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılmasını təmin etmək məqsədilə təsis olunub.

Within the framework of mentoring program of Yukselish competition, Zakir Ibrahimov, Chairman of the Executive Board of AzerGold Closed Joint Stock Company met Nazim Novruzov, one of the winners of the named competition.
During the meeting, the participants discussed the work carried out on the basis of individual development plans, and cooperation plan for the next month. The mentor also answered questions about corporate governance, management methods and their role in management. They also exchanged views on issues of mutual interest.
Signifying satisfaction with the close cooperation, the Chairman reminded again that he would support the winner to realize his potential capacity within the program. Nazim Novruzov expressed interest in gaining more management experience by working on projects with the mentor, thanked for the useful advice and the terms offered to get acquainted with the activities of various departments of the Company.
Notably, "Yukselish" (Rise) competition was established upon the Decree of President Ilham Aliyev signed on July 26, 2019 to identify and support promising leaders with high intellectual level and management skills and to develop human capital stock in the country.