“AzerGold” QSC və AZMİU əməkdaşlığa başladı
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) ilə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti  arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Əməkdaşlığın məqsədi gələcək mütəxəssislərin ixtisas biliklərinin artırılması, istiqamətləndirilmiş təhsil, elm, istehsalat və birgə təhsil proqramları sahəsində qarşılıqlı maraq doğuran fəaliyyətin yaradılmasıdır.
AZMİU-da baş tutan memorandumun imzalanma mərasimində səhmdar cəmiyyətin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov və universitetin rektoru Gülçöhrə Məmmədova iştirak etdi. Onlar əməkdaşlığın şirkət və təhsil müəssisəsi üçün, həmçinin ölkədə dağ-mədən hasilatı sahəsinin inkişafına təsir edəcək faydaları barədə çıxış etdilər və birgə fəaliyyətdən məmnunluqlarını dilə gətirdilər.
Razılaşmaya əsasən AZMİU “AzerGold” QSC üçün mədənçıxarma sənayesinin inkişafına və bu sənaye ilə əlaqədar infrastruktur layihələrin icrasına cəlb olunacaq müasir tələblərə cavab verən ixtisaslı mütəxəssislərin hazırlanmasına dəstək göstərəcək. Bunun üçün universitetin tədris prosesinə QSC mütəxəssislərinin cəlb edilməsi, birgə simpozium və konfransların təşkil edilməsi, müvafiq ixtisas üzrə təhsil alan II-IV kurs tələbələrinin "yay məktəbi" proqramı çərçivəsində “AzerGold” QSC-də təlim keçmələri və s. nəzərdə tutulub.

“AzerGold” CJSC develops cooperation with AUAC
“AzerGold” Closed Joint-Stock Company (CJSC) and Azerbaijan University of Architecture and Construction have signed a memorandum of cooperation. The purpose of cooperation is to create an activity which generates a mutual interest in the area of prescriptive education, science, production, joint educational programs and improvement of future specialists’ professional skills.
Chairman of the Executive Board of the Company Zakir Ibrahimov and Rector of the University Gulchohra Mammadova have attended the memorandum signing ceremony officiated at AUAC. They spoke about the cooperation benefits to influence the Company and educational institution, as well as development of mining production in the country and expressed their satisfaction with the collaborative activity.
According to the agreement, AUAC shall support the preparation of qualified specialists corresponding to modern requirements, to be involved in development of mining industry, and implementation of related infrastructure projects for “AzerGold” CJSC. Therefore, it is considered to involve the Company’s specialists in learning process of the university, organize joint symposium and conferences, provide trainings for the second- and fourth-year students of relevant specialties within the frame of “summer school” program, etc.