“AzerGold” QSC-nin nümayəndəsi ADNSU-da mühazirə ilə çıxış etdi
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) nümayəndəsi Geoloji kəşfiyyat şöbəsinin müdiri, Geologiya-mineralogiya üzrə fəlsəfə doktoru Şahbəddin Musayev Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində (ADNSU) müəllim və tələbə kollektivi qarşısında təqdimatla çıxış edib.
Ş. Musayev “Respublika ərazisində nəcib və əlvan metal yataqlarının proqnostik göstəriciləri və onların ehtiyatlarının istismara cəlb olunmasının perspektivləri” mövzusunda mühazirə oxuyub. “AzerGold” QSC-nin nümayəndəsi Azərbaycandakı yataqların Qafqaz regionunda əhəmiyyəti haqda bəhs edərək qonşu ölkələr və dünyadakı digər yataqlarla müqayisə və təhlilini aparıb. Ş. Musayev dağ-mədən sənayesi ilə məşğul olan səhmdar cəmiyyətinin həyata keçirdiyi kəşfiyyat, istismar işləri, strateji planlar, şirkətə aid filiz sahələrindəki nəcib və əlvan metal yataqlarının mineral xammal bazası, eləcə də kommersiya dəyərləri barədə də ətraflı məlumat verib.
Mühazirə universitetin müəllim, professor, bakalavr və magistr tələbələri tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb. Təhsil müəssisəsi ilə mədən şirkəti arasında bağlanmış memorandum əsasında bu cür təqdimatların davamlı keçirilməsi nəzərdə tutulur.
İmzalanan memorandum iki qurumun daha sıx əməkdaşlıq etməyinə imkan yaradaraq, tərəflərin faydalana biləcək çoxsahəli qarşılıqlı təcrübə mübadiləsini təmin edəcəkdir.

The representative of “AzerGold” Closed Joint-Stock Company (CJSC) – the head of Geological Exploration Department of the Company, PhD in Geological and Mineralogical Sciences Shahbaddin Musayev held a presentation to teaching staff and students of Azerbaijan State Oil and Industrial University (ADNSU).
Shahbaddin Musayev has delivered the lecture regarding “Predictive indicators of noble and non-ferrous metal deposits in the territory of Azerbaijan Republic and perspectives of reserves involvement in exploitation”. The Company representative, laying emphasis on the significance of the place of Azerbaijan deposits in the Caucasian region, has analyzed and compared them with deposits exisiting in neighboring countries and generally in the world. Shahbaddin Musayev has given detailed information about exploration, exploitation works performed by the Company, and strategic plans, mineral raw material supplies base of noble and non-ferrous deposits in corporate ore areas, and their commercial value as well.
The lecture has aroused a great interest of teachers, professors, Bachelor’s and Master’s students of the university. It is considered to constantly hold such presentations according to the memorandum signed between the educational institution and the mining company.
Above-mentioned memorandum will enable both organizations to collaborate closely and provide a multidisciplinary mutual exchange of experience which the parties can benefit from.