“AzerGold” QSC-nin əməkdaşları talassemiyadan əziyyət çəkənlər üçün qan veriblər
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) əməkdaşları talassemiya xəstəliyindən əziyyət çəkən şəxslər üçün qan veriblər. Şirkətin baş ofisində “Talassemiyasız həyat naminə” proqramına dəstək üçün aksiya keçirilib.
Birinci vitse-prezident, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın başlatdığı “Talassemiyasız həyat naminə” layihəsinin 2017-ci ildə 10 ili tamam olur. On ildir ki, həyata keçirilən bu proqram çərçivəsində yüzlərlə şəxs qan verərək irsi keçən qan azlığından əziyyət çəkənlərə kömək olur, onların ömrünü uzadır. Azərbaycan Talassemiya Federasiyasının təbliğ etdiyi korporativ donorluq ideyalarına hər il onlarla qurum, şirkət, təşkilat və s. qoşularaq kütləvi aksiyalar təşkil edir.
“AzerGold” QSC-də korporativ donorluq təşəbbüsü irəli sürərək “Talassemiyasız həyat naminə” proqramına qoşulub. Cəmiyyətin könüllüləri şirkətin inzibati binasında qan verərək qan xəstəliklərindən əziyyət çəkən isnanlar üçün tədarük olunan qan ehtiyatının artırılmasına dəstək olublar.
“AzerGold” QSC Prezident İlham Əliyevin 2015-ci ildə imzaladığı Sərəncamla təsis edilib. Cəmiyyətin fəaliyyəti Azərbaycanda qeyri neft sektorunun inkişafı ilə səciyyələnir. Onun əsas məqsədi qiymətli və əlvan metal filizi yataqlarının öyrənilməsi, tədqiqi, kəşfiyyatı, idarə olunması, hasilatı, emalı və satışı, bu sahədə yeni texnologiyaların tətbiqi, maddi-texniki bazanın müasirləşdirilməsi və ondan səmərəli istifadə, habelə bu sahənin inkişafı ilə bağlı digər işlərin yerinə yetirilməsidir.

The employees of “AzerGold” Closed Joint-Stock Company (CJSC) have donated blood for the people suffering from thalassemia. A campaign has been conducted at the head office of the Company to support the project entitled “For Life without Thalassemia”.
The abovementioned project which was launched by the first vice-president, president of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva celebrates its 10th anniversary in 2017. It has been ten years that, within the scope of this program, hundreds of people donate blood, help those who suffer from hereditary anemia and prolong their life. Tens of agencies, organizations, companies etc. subscribe the ideas of corporate donor program propagated by Azerbaijan Thalassemia Federation and organize mass campaigns every year.
“AzerGold” CJSC has also taken the initiative in corporate donor program and joined the “For Life without Thalassemia” project. Volunteers of the Company have donated blood at the headquarters of the Company and supported the increase of blood supply for the people suffering from hemopathy.
“AzerGold” CJSC was founded according to the decree of the President Ilham Aliyev on February 11, 2015. The activity of the Company is distinguished by the development of non-oil sector in Azerbaijan and its main objective is the study, research, exploration, management, production, processing and sales of precious and non-ferrous metal ore deposits, implementation of new technologies in this industry, modernization and efficient use of material and technical base, as well as performance of other activities related to the development of the field.