“AzerGold” QSC Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən təltif olunub
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) 28 Aprel – Ümumdünya Əməyin Mühafizəsi Günü münasibətilə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən təşəkkürnamə ilə təltif olunub.
Mükafat Səhmdar Cəmiyyətə sağlamlıq, əməyin təhlükəsizliyi və ətraf mühitin mühafizəsi sahəsində səmərəli fəaliyyətinə görə təqdim edilib. Təşəkkürnaməni Cəmiyyətin adından İdarə Heyətinin üzvü - sədrin müşaviri Orxan Novruzov qəbul edib.
“AzerGold” QSC iş yerlərində əməkdaşların sağlamlığının qorunması və əməyin təhlükəsizliyi sahəsində sistemli fəaliyyət həyata keçirir. Ölkə qanunvericiliyinin tələblərinə uyğun olaraq istehsalat prosesi zamanı bədbəxt hadisələrin qarşısının alınması məqsədilə müəssisədə işçilər, həmçinin podratçı və subpodratçılar üçün təhlükəsiz iş şəraiti yaradılıb və tətbiq edilən qaydalara əməl edilməsinə xüsusi nəzarət olunur. Cəmiyyətin fəaliyyətə başladığı 5 ilə yaxın bir müddətdə xəsarətsiz ötüşən iş saatlarının 2 milyon saatı ötməsi fəaliyyət sahələrində dayanıqlı təhlükəsiz iş şəraitinin təmin edilməsi, habelə digər əlaqəli sahələr üzrə əldə edilmiş uğurlardan biridir.
Xatırladaq ki, 2003-cü ildə Beynəlxalq Əmək Təşkilatının qərarı ilə aprelin 28-i "Ümumdünya Əməyin Mühafizəsi Günü" kimi təsis olunub. Bu günün hər il qlobal miqyasda qeyd olunmasında məqsəd ictimaiyyətin diqqətini iş yerlərində əməyin mühafizəsinə, işçilərin sağlam və təhlükəsiz əmək şəraiti ilə təmin olunmasına yönəltməkdir.

Ministry of Labour and Social Protection awards AzerGold
AzerGold Closed Joint-Stock Company (CJSC) received A Letter of Appreciation from the Ministry of Labour and Social Protection on the occasion of April 28 - World Day for Safety and Health at Work.
The letter of appreciation was presented to the Company for its effective work in the field of health, occupational safety, and environmental protection. Orkhan Novruzov, a member of the Executive Board - Advisor to the Chairman, accepted the award on behalf of the Company.
AzerGold CJSC carries out regular actions in the field of occupational health and safety. In accordance with the requirements of the state legislation, Company has created safe working conditions for employees, as well as contractors and subcontractors in order to prevent accidents in the process of exploitation. Besides, special control is exercised over the compliance with applicable rules. The number of working hours without injuries has exceeded 2 million during Company’s 5 year-operation, which is a proof of the achievements towards ensuring sustainable and safe working conditions in the projects sites, as well as other related areas.
Remarkably, April 28, World Day for Safety and Health at Work was established by the decision of the International Labour Organization in 2003. The purpose of its annual celebration in our country and around the world is to draw public attention to the protection of labour in the workplace, the provision of healthy and safe working conditions for workers.