“AzerGold” tərəfindən işlə təmin olunmuş qazi və şəhid ailəsi üzvləri ilə görüş keçirilib
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) tərəfindən işlə təmin olunmuş qazi və şəhid ailələrinin üzvləri ilə onlayn görüş keçirilib. Görüşdə iştirak edən Cəmiyyətin İdarə Heyəti sədrinin müavini Xəyyam Fərzəliyev müzəffər Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin bilavasitə rəhbərliyi ilə əldə edilmiş şanlı zəfərin tarixi-siyasi əhəmiyyətindən bəhs edib. Qeyd edilib ki, bu zəfərdə igid Azərbaycan oğullarının, şəhid və qazilərimizin əvəzsiz payı var. Onların qəhrəmanlıqlarından təkcə ölkəmizdə deyil, ölkəmizin hüdudlarından kənarda da böyük heyrət hiss ilə danışılır.
Xəyyam Fərzəliyev bildirib ki, Vətən uğrunda şəhid olmuş oğullarımızın sırasında “AzerGold”un qəhrəman əməkdaşları Muxtar Qasımlı və Rauf Əsgərov da var. Cəmiyyətin daha 6 nəfər əməkdaşı döyüşlərdə fəal iştirak edərək nümunəvi xidmətləri ilə fərqləniblər.
Daha sonra görüşdə Vətən müharibəsi iştirakçılarına və şəhid ailələrinə lazımi dövlət dəstəyinin göstərilməsi istiqamətində görülən işlərdən danışılıb. İdarə Heyətin sədrinin müavini ərazi bütövlüyümüzün müdafiəsi ilə əlaqədar yaralananların və şəhid ailələrinin təminatına dəstək məqsədilə yaradılan “YAŞAT” Fonduna Cəmiyyət tərəfindən ianələrin edildiyini diqqətə çatdırıb.
X.Fərzəliyev son iki ayda 20-ə qədər şəhid ailəsi üzvü və qazinin “AzerGold” QSC tərəfindən daimi işlə təmin olunduğunu, bundan sonra da müvafiq vakansiyaların tələblərinə uyğun namizədlər arasında üstünlüyün şəhid ailəsi üzvlərinə, Qarabağ əlilləri və veteranlarına veriləcəyini diqqətə çatdırıb.
Görüşün davamında işlə təmin edilmiş qazi və şəhid ailəsi üzvləri çıxış edərək, Cəmiyyət tərəfindən göstərilən etimada və dəstəyə görə təşəkkür ediblər.

AzerGold holds meeting with war veterans and martyrs’ family members
AzerGold CJSC held an online meeting with the veterans and martyrs’ family members who were employed by the Company. Khayyam Farzaliyev, Deputy Chairman of the Executive Board, spoke about the historical and political significance of the glorious victory achieved under the direct leadership of the Supreme Commander-in-Chief, President Ilham Aliyev. It was noted that the brave sons of Azerbaijan, our martyrs and veterans have an invaluable share in this victory. Their heroism causes great admiration not only in our country, but also abroad.
Khayyam Farzaliyev named the heroic employees of AzerGold Mukhtar Gasimli and Rauf Asgarov, who were among those martyred for the Motherland. Six more employees of the Company took an active part in the battles and were distinguished for their exemplary service.
Then the meeting focused on the actions taken towards providing necessary public support to participants of Patriotic War and the families of martyrs. The Deputy Chairman of the Executive Board noted that the Company made donations to “YASHAT” Foundation, which was established to support the families of the war-wounded and martyrs who fought for the country’s territorial integrity.
Khayyam Farzaliyev reminded that over the past two months up to 20 veterans and family members of martyrs have been provided with permanent jobs by AzerGold CJSC.
During the meeting, the veterans and members of the martyrs’ families made speeches and thanked the Company for its trust and support.