"AzerGold" QSC-nin İdarə Heyətinin sədri 3-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi ilə ilk görüşünü keçirib
29.01.2024
10:08
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov 3-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin Mentorluq proqramı çərçivəsində layihə qaliblərindən biri olan Vüqar Mamedov ilə ilk görüşünü keçirib.
3-cü “Yüksəliş” müsabiqəsində qaliblər sırasında yer alması münasibətilə mentorluq proqramının iştirakçısını təbrik edən Zakir İbrahimov onun praktiki fəaliyyətə cəlb olunması ilə mövcud potensialının inkişafına zəmin yaradılacağını, peşəkarlıq vərdişlərinin, bilik və bacarıqlarının, idarəçilik sahəsində təcrübəsinin artırılmasına zəruri dəstək göstəriləcəyini bildirib. Layihənin idarəçi rəhbərlərindən biri olaraq “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri 1 illik fərdi inkişaf planı əsasında müsabiqə qalibi ilə sıx əməkdaşlıq edəcəyini, onunla təcrübəsini bölüşəcəyini və beləliklə, öz potensialını üzə çıxarmasına kömək göstərəcəyini vurğulayıb.
Görüşdə Z.İbrahimov “AzerGold” QSC-nin fəaliyyəti haqqında müsabiqə qalibinə məlumat verib, ölkəmizin dağ-mədən sahəsinin inkişafı istiqamətində reallaşdırılan layihələrdən danışıb, sözügedən sahənin xüsusi və mürəkkəb məqamlarına toxunub, geoloji, metallurji, mədənçıxarma və digər aspektlərindən bəhs edib.
Daha əvvəl 1-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Nazim Novruzov və 2-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Əli Əhmədovla Mentorluq proqramı çərçivəsində əməkdaşlıq etdiyini xatırladan Z.İbrahimov müsabiqə qalibləri ilə kifayət qədər məhsuldar əlaqələrin qurulduğunu diqqətə çatdırıb. Həmçinin qeyd olunub ki, Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyevin istedadlı gənclərin idarəçilik sahəsində önə çəkilməsi istiqamətində yürütdüyü siyasətə uyğun olaraq müsabiqə qaliblərindən Əli Əhmədov “AzerGold” QSC-də müşavir, İlyas İsmayıllı isə Strateji planlaşdırma və layihələrin idarəolunması şöbəsinin müdirinin müavini vəzifəsinə təyin olunub.
Görüşdə müsabiqə qalibi Vüqar Mamedov 3-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin Mentorluq proqramı çərçivəsində “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədrinin şəxsi təcrübəsindən faydalanaraq, özünü inkişaf etdirməsi üçün yaradılan şəraitə və səmimi qəbula görə təşəkkürünü bildirib. O, proqram müddətində idarəçi rəhbərin tövsiyyələrindən maksimum bəhrələnməyə çalışacağını diqqətə çatdırıb.
Xatırladaq ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin 26 iyul 2019-cu il tarixində imzaladığı Sərəncamla təsis olunub. Müsabiqə 21-51 yaş aralığında, iki illik idarəçilik təcrübəsi olan, ali təhsilli Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlarını əhatə edir. Müsabiqə 5 mərhələdən – qeydiyyat, onlayn seçim, əyani, yarımfinal və finaldan ibarətdir. Müsabiqə qalibləri idarəçi rəhbərlər (https://yukselish.az/mentors.html ) tərəfindən bir illik fərdi inkişaf planı  və hər biri 20 min manat məbləğində özünüinkişaf qrantı əldə edirlər.
Qeyd edək ki, sayca 4-cü “Yüksəliş” müsabiqəsinin keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən 25 dekabr 2023-cü il tarixində Sərəncam imzalanıb.

Chairman of the Board of AzerGold Has Met with the 3rd Yukselish Competition Winner
Chairman of the Board of AzerGold Closed Joint-Stock Company (CJSC) Zakir Ibrahimov received one of the winners of the Mentorship Program Project implemented as part of the 3rd Yukselish (Ascent) competition, Vugar Mammadov.
Congratulating the Mentoring Program participant as one of the winners of the 3rd Yukselish competition, Zakir Ibrahimov said that his involvement in practical activity will create a foundation for the development of his potential and provide him with the support required to improve his professional qualities, knowledge, and skills, and expand management experience. As one of the managing mentors of the Project, the Chairman of the Board of AzerGold CJSC stressed that he will closely cooperate with the competition winner under a 1-year personal development plan, share his experience with him, and thus help him to reveal his potential.
At the meeting, Z. Ibrahimov informed the competition winner of AzerGold CJSC’s activity and projects implemented in the field of developing the mining sector of our country, touched on the special and complex points of that field, and talked about geological, metallurgical, mining, and other aspects.
Recalling that earlier, he cooperated with the winners of the 1st and 2nd Yukselish competitions Nazim Novruzov and Ali Ahmadov as part of the Mentorship Program, Z. Ibrahimov noted quite productive relations established with them. It was also noted that according to the policy of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev in the field of promoting youth talented in management, one of the competition winners, Ali Ahmadov was appointed advisor at AzerGold CJSC, and Ilyas Ismayilli was appointed the Deputy Head of the Strategic Planning and Project Management Department.
At the meeting, the competition winner Vugar Mammadov expressed his gratitude for the sincere reception and conditions created for his self-development, benefiting from the personal experience of the Chairman of the Board of AzerGold CJSC under the Mentorship Program of the 3rd Yukselish competition. He said that he would try to benefit from the recommendations of the managing mentor during the program.
It should be noted that the Yukselish competition was launched by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, dated July 26, 2019. The competition covers citizens of the Republic of Azerbaijan aged 21-51, with a higher education and two years of management experience. The competition comprises 5 stages – registration, online selection, interview, semi-final, and final. The competition winners receive a one-year personal development plan and a self-development grant of AZN 20,000 each from the management mentors (https://yukselish.az/mentors.html).
It should be noted that on December 25, 2023, the President of the Republic of Azerbaijan signed a Decree on holding the 4th Yukselis competition.