“AzerGold” QSC-dən 8 il ərzində ölkə iqtisadiyyatına mühüm töhfələr
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin milli maraqlara söykənən effektiv iqtisadi siyasət kursu nəticəsində dağ-mədən sənayesinin qeyri-neft-qaz sektorunda payı gündən-günə daha da artır. Bu məqsədlə “AzerGold” QSC dağ-mədən sənayesinin inkişafı ilə bağlı qarşıya qoyulan vəzifələrin uğurla icra edilməsinə çalışır. Sahənin tərəqqisinə xidmət edən dövlət şirkəti, həmçinin qiymətli metalların yerli və beynəlxalq bazarlarda realizəsi ilə ölkə iqtisadiyyatına töhfələri verməyə davam edir.
Ötən 8 il ərzində «AzerGold» QSC qeyri-neft-qaz sektoru üzrə ixracatçı dövlət subyektləri sırasında ön pillələrdə qərarlaşmağa nail olub. Səhmdar Cəmiyyət 441,326 unsiya qızıl, 919,244 unsiya gümüşün hasilatı, 437,730 unsiya qızıl, 889,709 unsiya qızıl və gümüşün yerli və beynəlxalq bazarlarda satışını həyata keçirib. Bu satış əməliyyatları nəticəsində ölkə iqtisadiyyatına 1,274,094,914 manat vəsait cəlb edilib.

Important contributions of AzerGold CJSC to the country’s economy for eight years
The share of the mining industry in the non-oil and gas sector is increasing day by day thanks to the effective economic policy of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr Ilham Aliyev. AzerGold CJSC does its best to meet the demands for successful implementation of the tasks set for the development of the mining industry. The state company, which serves to develop this field, also contributes to the country’s economy by selling precious metals in local and international markets.
Over the past eight years, AzerGold CJSC has managed to become one of the leaders among the state exporters in the non-oil and gas sector. The Company produced 441.326 ounces of gold, 919.244 ounces of silver; sold 437.730 ounces of gold, 889.709 ounces of gold and silver on local and international markets. These sales operations attracted 1.274.094.914 manats to the country’s economy.