“AzerGold” QSC-də Zəfər Günü münasibətilə görüş keçirilib
Vətən müharibəsində əldə edilmiş qələbənin 3-cü ildönümü münasibətilə “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətində (QSC) çalışan şəhid ailəsi üzvləri və müharibə iştirakçıları ilə görüş keçirilib.
Tədbir dövlət himninin səsləndirilməsi, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlayıb.
Tədbiri giriş sözü ilə “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov açaraq, görüş iştirakçılarını tarixi qələbəmizin növbəti ildönümü – Zəfər Günü münasibətilə təbrik edib, göstərdikləri fədakarlığa görə şəhid ailələri və müharibə iştirakçılarına dərin minnətdarlığını ifadə edib.
İdarə Heyətinin sədri düşmən üzərində əldə olunan hərbi-siyasi qələbənin müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin müdrik siyasətinin məntiqi nəticəsi olduğunu bildirib. Z.İbrahimov bu şanlı zəfərin qazanılmasında qüdrətli Azərbaycan əsgəri, şəhidlik zirvəsinə ucalan qəhrəmanlarımızın əvəzsiz payı olduğunu diqqətə çatdırıb. O, bu xüsusda QSC-nin Vətən müharibəsində şəhid olmuş əməkdaşları Rauf Əsgərov, Muxtar Qasımlı və digər şəhidlərimizin xatirəsini anaraq, onları dərin hörmət və ehtiramla yad edib.
Görüşdə dövlətimiz tərəfindən şəhid ailələri və müharibə iştirakçılarına göstərilən hərtərəfli diqqət və qayğının təzahürü olaraq Səhmdar Cəmiyyət tərəfindən də müvafiq tədbirlərin həyata keçirildiyi diqqətə çatdırılıb. QSC tərəfindən sözügedən kateqoriyaya aid olan şəxslərin müvafiq ixtisas və peşə bacarıqlarına uyğun olaraq işlə təminatına diqqət yetirildiyi qeyd edilib. Bildirilib ki, 10 nəfər 1-ci Qarabağ müharibəsi, 73 nəfər 2-ci Qarabağ müharibəsi iştirakçısı, 15 nəfər şəhid ailəsi üzvü Səhmdar Cəmiyyətdə fəaliyyətə cəlb edilib. Ümumilikdə isə “AzerGold”un fəaliyyəti nəticəsində törəmə və podratçı şirkətlər daxil olmaqla bugünədək 300 nəfərə yaxın müharibə iştirakçısı və şəhid ailəsi üzvünün daimi məşğulluğu təmin olunub.
Tədbirdə, həmçinin QSC-nin 1-ci və 2-ci Qarabağ müharibələrində iştirak etmiş, eləcə də şəhid ailəsi üzvü olan əməkdaşları çıxış edərək, 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan qələbənin əhəmiyyəti barədə danışıblar.
Daha sonra tədbir iştirakçılarının Hərbi Qənimətlər Parkına ekskursiyası təşkil edilib. Ekskursiya zamanı iştirakçılara Hərbi Qənimətlər Parkı haqqında məlumat verilib, onlara İkinci Qarabağ müharibəsində düşməndən qənimət kimi götürülən döyüş texnikalarının və hərbi sursatlar nümayiş etdirilib. Sonda əməkdaşlara xatirə hədiyyələri təqdim olunub.

AzerGold CJSC Has Held a Meeting on the Occasion of Victory Day
On the occasion of the 3rd anniversary of the victory in the Patriotic War, a meeting was held with war participants and martyr family members working for AzerGold Closed Joint Stock Company (CJSC).
The event started with playing the national anthem and a minute's silence in memory of our martyrs.
In his opening speech, Chairman of the Board of AzerGold CJSC Zakir Ibrahimov congratulated the meeting participants on the occasion of Victory Day – the next anniversary of our historic victory and expressed his deep gratitude to the war participants and martyr families for their sacrifice.
The Chairman of the Board said that the military and political victory over the enemy became a logical result of the wise policy of the victorious Commander-in-Chief Ilham Aliyev. Z. Ibrahimov noted that mighty Azerbaijani soldiers and our heroes who rose to the height of martyrdom had an invaluable share in winning this glorious victory. In this regard, he commemorated the CJSC employees Rauf Asgarov, Mukhtar Gasimli, and other martyrs who died in the Patriotic War, and paid deep respect to their dear memory.
At the meeting, it was stated that the Joint Stock Company had also implemented appropriate measures as a manifestation of the comprehensive attention and care shown by our state to the war participants and martyr family members. It was noted that the JSC employs people belonging to these categories according to their qualifications and professional skills. It was reported that the Joint Stock Company employed 10 participants of the 1st Karabakh War, 73 participants of the 2nd Karabakh War, and 15 martyr family members. In general, AzerGold, including its subsidiaries and contractors, has permanently employed about 300 war participants and martyr family members.
At the event, the CJSC employees who participated in the 1st and 2nd Karabakh Wars and martyr family members spoke about the significance of the victory won in the 44-day Patriotic War.
Then, an excursion to the Spoils of War Park was arranged for the event participants. During the excursion, the participants were informed of the Spoils of War Park and viewed military equipment and ammunition taken as spoils from the enemy in the Second Karabakh War. In the end, commemorative gifts were presented to the employees.