Azərbaycan-Hindistan Hökumətlərarası Komissiyasının 6-cı iclası keçirilib
25 oktyabr 2023-cü il tarixində Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyində Azərbaycan Respublikasının Hökuməti və Hindistan Respublikasının Hökuməti arasında ticarət, iqtisadi, elmi və texnoloji əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın 6-cı iclası keçirilib.
Azərbaycanı iclasda Hökumətlərarası Komissiyanın həmsədri, ekologiya və təbii sərvətlər naziri Muxtar Babayev, Hindistan tərəfini isə sənaye və ticarət üzrə dövlət naziri, Hökumətlərarası Komissiyanın həmsədri xanım Anupriya Patel təmsil edib.
İclasda “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov da iştirak edib.
Tədbirdə Azərbaycanla Hindistan arasında müxtəlif sahələrdə işgüzar əlaqələrin genişləndirilməsi perspektivləri, o cümlədən iqtisadiyyat, sənaye və ticarət, ətraf mühit, dağ-mədən, kənd təsərrüfatı, nəqliyyat, təhsil, turizm, səhiyyə, mədəniyyət və digər sahələrdə əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Müzakirələrdən sonra Hindistan-Azərbaycan ticarət, iqtisadi, elmi və texnoloji əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın 6-cı iclasının protokolu imzalanıb.

The 6th Meeting of the Azerbaijan-India Intergovernmental Commission Was Held
On October 25, 2023, the 6th meeting of the Intergovernmental Commission for Trade, Economic, Scientific, and Technological Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Republic of India was held at the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan.
At the meeting, Azerbaijan was represented by the Co-chair of the Intergovernmental Commission, Minister of Ecology and Natural Resources, Mukhtar Babayev, while the Indian side was represented by the Minister of State for Industry and Commerce, Co-chair of the Intergovernmental Commission, Mrs. Anupriya Patel.
The meeting was also attended by the Chairman of the Board of AzerGold Closed Joint-Stock Company, Zakir Ibrahimov.
At the event, views were exchanged on the prospects for expanding business relations between Azerbaijan and India in various fields, including cooperation in the economy, industry, trade, environment, mining, agriculture, transportation, education, tourism, healthcare, culture, and other areas.
After the discussions, the Protocol of the 6th meeting of the Azerbaijan-India Intergovernmental Commission for Trade, Economic, Scientific, and Technological Cooperation was signed.