Daşkəsəndə aztəminatlı ailələrə bayram sovqatı təqdim edilib
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) tərəfindən 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlıların Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə Daşkəsən rayonunda növbəti sosial yardım aksiyası keçirilib.
Aksiya çərçivəsində rayonun Çovdar, Quşçu kəndi, eyniadlı qəsəbə, eləcə də “Şadax” adlandırılan yaşayış məskəni üzrə aztəminatlı ailələr ziyarət edilib. Vətəndaşlara Səhmdar Cəmiyyətin adından bayram təbrikləri çatdırılıb, müxtəlif ərzaq məhsullarından ibarət sovqatlar təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “AzerGold” QSC-nin Sosial Təsir və Məsuliyyət üzrə siyasəti çərçivəsində mütəmadi icra edilən bu tip aksiyalar sosial-iqtisadi yönümlü dövlət proqramlarına dəstək xarakteri daşıyır. Cəmiyyət hasilat və istehsalat fəaliyyəti göstərdiyi bölgədə yaşayan vətəndaşların hərtərəfli qayğı ilə əhatələnməsi məqsədi ilə onların sosial rifahının gücləndirilməsi istiqamətində davamlı olaraq müxtəlif layihələr həyata keçirir.

AzerGold Closed Joint Stock Company (CJSC) has held another social aid campaign in the Dashkasan region on the occasion of December 31 - World Day of Solidarity of Azerbaijanis and the New Year holiday.
As part of the campaign, we visited low-income families in the Chovdar village, the Gushchu village and the cognominal settlement, as well as the Shadakh settlement. On behalf of the Joint-Stock Company, citizens received holiday greetings and gifts of various food products.
It should be noted that such campaigns, held regularly as part of AzerGold CJSC’s Social Impact and Responsibility policy, have the nature of supporting socioeconomically oriented state programs. The Company continuously implements various projects aimed at strengthening the social well-being of the citizens living in the region of its production activity.