“AzerGold” QSC Pakistanda ölkələrarası işgüzar görüş və beynəlxalq forumda iştirak edib
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Pakistan İslam Respublikasına səfəri çərçivəsində bir sıra görüşlər keçirilib, müzakirələr aparılıb. Səfər çərçivəsində “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü – sədr müavini Xəyyam Fərzəliyev İslamabad şəhərində Pakistan Mineral İnvestisiya Forumunda iştirak edib.
Forumda Pakistanın mədənçilik sahəsində potensialı, mövcud faydalı qazıntı yataqları barədə məlumat verilib, təbii ehtiyatlardan səmərəli istifadə, müasir texnologiya və innovasiyaların tətbiqi və dağ-mədən sahəsinin dayanıqlı inkişafına dair müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, ölkə hüdudlarından kənarda fəaliyyətini genişləndirərək, beynəlxalq mədənçilik şirkətinə çevrilməyi əsas strateji hədəflərindən biri olaraq müəyyənləşdirən “AzerGold” QSC mütərəqqi beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsi və tətbiqi, xarici ölkələrlə əməkdaşlığın gücləndirilməsi, ortaq layihələrin icrası istiqamətində fəal iş aparmaqdadır.

AzerGold CJSC Attended an Interstate Business Meeting and International Forum in Pakistan
As part of the visit of the delegation led by the Minister of Economy, Mikayil Jabbarov, to the Islamic Republic of Pakistan, a series of meetings and discussions were held. As part of the visit, AzerGold CJSC’s Board Member and Deputy Chairman, Khayyam Farzaliyev, attended the Pakistan Mineral Investment Forum held in Islamabad.
At the forum, information was provided on Pakistan's potential in mining and existing mineral deposits, and the efficient use of natural resources, the implementation of modern technology and innovations, and the sustainable development of the mining industry were discussed.
It should be noted that AzerGold CJSC, identifying the transformation into an international mining company as one of its key strategic goals by expanding its activity beyond the country, is actively studying and applying progressive international experience, strengthening cooperation with foreign countries, and implementing joint projects.