“AzerGold” QSC-nin Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilib
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilib. İclasda Müşahidə Şurasının üzvləri, eləcə də "AzerGold" QSC-nin sədri və İdarə Heyətinin üzvləri iştirak ediblər.
İclasda şirkətin 2021-ci il üzrə gəlirlər və xərclər smetasına dəyişikliklər, “Cəmiyyətin qızıl satışından gəlirlərinə bazar qiymətinin mənfi təsirinin minimallaşdırılmasının təmin edilməsi məqsədi ilə hedcinq əməliyyatları üzrə Qaydalar” müzakirə edilərək təsdiq edilib. Şirkətin Azərbaycanın işğaldan azad olunmuş ərazilərində mövcud olan əlvan metal yataqlarının perspektivliyi ilə bağlı strateji təhlilləri, “Daşkəsən” dəmir filizi yatağının istismarı layihəsi və digər dəyişikliklərin Cəmiyyətin 2035-ci ilədək olan dövr üzrə inkişaf strategiyası daxilində təsdiq edilməsinə dair müvafiq qərarlar qəbul edilib.

AzerGold Closed Joint-Stock Company’s Supervisory Board had its successive meeting. The meeting was attended by the members of the Supervisory Board, the Chairman and members of the Executive Board of AzerGold.
The revisions to the Company's revenue and expenditure estimates for 2021, “Hedging Rules for the minimization of the negative impacts of market prices on the revenues from gold sale” were discussed and approved in the meeting. Furthermore, the relevant decisions were made to approve the company's strategic analysis on the prospects of non-ferrous metal deposits in the liberated territories of Azerbaijan, the operation of the Dashkasan iron ore deposit and other changes to the Company's development strategy until 2035.