“AzerGold” QSC-nin kollektivi şəhid Muxtar Qasımlının xatirəsini yad edib
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) Vətən müharibəsində şəhid olmuş əməkdaşı Muxtar Qasımlının şəhadətinin 3-cü ildönümündə məzarı ziyarət edilib. Ziyarətdə iştirak edən QSC-nin rəhbərliyi və kollektivi Muxtar Qasımlının əziz xatirəsinə sonsuz ehtiramını bildirib, məzarı önünə əklil qoyub, gül dəstələri düzüb.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC-də Mühafizə xidmətində çalışmış Muxtar Qasımlı Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin ehtiyatda olan zabiti kimi 27 sentyabr 2020-ci il tarixində başlanan Vətən müharibəsi zamanı ordu sıralarına yazılaraq, Füzuli rayonu uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak edib. O, 2 oktyabr 2020-ci ildə ağır döyüşlərin getdiyi Alxanlı kəndində qəhrəmancasına vuraşaraq şəhidlik zirvəsinə ucalıb.
Baş leytenant Muxtar Qasımlı Azərbaycan ərazilərinin işğaldan azad olunması zamanı döyüş tapşırıqlarını yerinə yetirərkən şəxsi mərdlik və igidlik göstərdiyinə görə cənab Prezident İlham Əliyevin müvafiq sərəncamları ilə ölümündən sonra “Vətən uğrunda” və “Füzulinin azad olunmasına görə” medalları ilə təltif edilib.
Qeyd edək ki, Muxtar Qasımlı ilə yanaşı, “AzerGold” QSC-nin Vətən müharibəsində iştirak etmiş daha bir əməkdaşı – Rauf Əsgərov da Füzuli rayonu uğrunda gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına vuruşaraq şəhidlik zirvəsinə ucalıb.
“AzerGold” QSC Vətən müharibəsində şəhid olan bütün hərbçilərimizi qürurla anır, onların əziz xatirələrinə hörmət və ehtiramını bildirir.

AzerGold CJSC’s Employees Honored the Memory of Martyr Mukhtar Gasimli
On the 3rd anniversary of the martyrdom of Mukhtar Gasimli, who died in the Patriotic War, AzerGold Closed Joint-Stock Company’s (CJSC) employees visited his grave. AzerGold CJSC’s management and staff, who visited the grave, expressed their infinite respect for the dear memory of Mukhtar Gasimli martyrs and put wreaths and flowers in front of his grave.
It should be recalled that Mukhtar Gasimli, who worked for AzerGold CJSC’s Security Service, joined the army as a reserve officer of the Azerbaijani Armed Forces during the Patriotic War, which began on September 27, 2020, and participated in the battles for the liberation of the Fuzuli region. He fought heroically and was killed in Alkhanli village of Fuzuli region on October 2, 2020.
By the appropriate orders of Mr. President Ilham Aliyev, Senior Lieutenant Mukhtar Gasimli was posthumously awarded the medals ‘For the Motherland’ and ‘For the Liberation of Fuzuli’ for his courage and bravery demonstrated during the liberation of Azerbaijani territories from occupation.
It should be noted that along with Mukhtar Gasimli, another employee of AzerGold CJSC, Rauf Asgarov, also fought heroically in the battles for the liberation of the Fuzuli region and was killed during the Patriotic War.
AzerGold CJSC proudly commemorates all our soldiers who died in the Patriotic War and expresses respect and reverence for their dear memories.