“AzerGold” QSC-də işə qəbulla bağlı növbəti kütləvi test imtahanı keçirilib
“AzerGold” QSC tərəfindən Daşkəsən rayonunda yerləşən Çovdar İnteqrəolunmuş Regional Emal Sahəsində (ÇİRES) işə qəbul prosesi çərçivəsində növbəti kütləvi test imtahanı keçirilib.
Müxtəlif vəzifə və peşələr üzrə elan edilmiş vakant yerlərə müraciət edən namizədlərin tam elektronlaşdırılmış sistem vasitəsilə şəffaf və obyektiv qiymətləndirilməsi məqsədilə təşkil olunan imtahanda Daşkəsən, Göygöl və ətraf rayonlardan ümumilikdə 168 nəfər iştirak edib. Test mərhələsində namizədlərin ümumi dünyagörüşü, sadə məntiqi düşünmə bacarıqları, eləcə də müraciət etdikləri vəzifələr üzrə peşə bilikləri qiymətləndirilib.
Test imtahanını uğurla başa vuran namizədlər növbəti mərhələ – “AzerGold” QSC-nin İşə qəbul komissiyası tərəfindən keçiriləcək müsahibədə iştirak hüququ qazanacaqlar. Müsahibənin nəticələri və Komissiya üzvlərinin rəyləri əsasında aktiv vakansiyalar üzrə uyğun namizədlərin yekun seçimi həyata keçiriləcək.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC-də işə qəbul üzrə müraciətlər yalnız rəsmi internet səhifəsi vasitəsilə qəbul edilir. Namizədlər mövcud vakant vəzifələr barədə məlumatı "Karyera" bölməsinin "Vakansiyalar" altbölməsindən əldə edə, şəxsi kabinet yaradaraq elektron qaydada müraciət edə bilərlər.
Qeyd edək ki, hazırda “AzerGold” QSC və onun törəmə şirkətləri – “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC və “AzerBlast” MMC-də ümumilikdə 1 397 nəfər əməkdaş çalışır. Şirkətin hasilat və istehsalat sahələrində çalışan işçilərin 80 faizini Daşkəsən və ətraf rayonların sakinləri təşkil edir. Bununla yanaşı, “AzerGold” QSC və onun törəmə şirkətlərinin əməkdaşlıq etdiyi uzunmüddətli podratçı şirkətlər vasitəsilə işlə təmin olunan vətəndaşların sayı 2 590 nəfərə çatır.

"AzerGold" CJSC held its next mass test examination as part of the recruitment process at the Chovdar Integrated Regional Processing Area (CIRPA) located in the Dashkasan district.
A total of 168 people from Dashkasan, Goygol, and surrounding districts participated in the exam, which was organized for the transparent and objective assessment of candidates applying for vacant positions across various roles and professions through a fully digitalized system. During the testing phase, candidates were evaluated on their general knowledge, basic logical thinking skills, as well as their professional knowledge relevant to the positions they applied for.
Candidates who successfully pass the test examination will earn the right to participate in the next stage—an interview conducted by the Recruitment Commission of "AzerGold" CJSC. Based on the interview results and the feedback of the Commission members, the final selection of suitable candidates for active vacancies will be carried out.
It should be recalled that applications for recruitment at "AzerGold" CJSC are accepted only through the official website. Candidates can obtain information about current vacant positions from the "Vacancies" subsection of the "Career" section and apply electronically by creating a personal account.
It is worth noting that currently, a total of 1,397 employees work at "AzerGold" CJSC and its subsidiaries “Dashkasan Iron Ore" LLC and "AzerBlast" LLC. Residents of Dashkasan and surrounding districts make up 80 percent of the employees working in the company's extraction and production areas. Additionally, the number of citizens provided with employment through long-term contracting companies cooperating with "AzerGold" CJSC and its subsidiaries reaches 2,590.