Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Daşkəsən dəmir filizi yatağının istismara verilməsi ilə bağlı tədbirlər haqqında Sərəncam imzalayıb
06.08.2020
16:38
Azərbayacan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev Daşkəsən dəmir filizi yatağının istismara verilməsi ilə bağlı tədbirlər haqqında Sərəncam imzalayıb.
Daşkəsən dəmir filizi yatağının istismara verilməsi ilə əlaqədar ilkin qiymətləndirmə sənədinin hazırlanması məqsədilə “Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il dövlət büdcəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu (investisiya xərcləri) üçün nəzərdə tutulan vəsaitin bölgüsü”nün 1.64-cü bəndində göstərilmiş məbləğdən “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinə ilkin olaraq 3,0 (üç) milyon manat ayrılıb.
Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyi bu Sərəncamın 1-ci hissəsində göstərilən məbləğdə maliyyələşməni təmin etməli, İqtisadiyyat Nazirliyi Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il dövlət büdcəsi layihəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu xərclərinin bölgüsündə bu Sərəncamın 1-ci hissəsində göstərilən işlərin başa çatdırılması üçün zəruri olan maliyyə vəsaitini nəzərdə tutmalıdır.

President of the Republic of Azerbaijan signed an Order on measures regarding the commissioning Dashkasan iron ore deposit
06.08.2020
16:38
The President of the Republic of Azerbaijan signed an Order on the measures regarding the commissioning Dashkasan iron ore deposit.
With the view to develop the initial assessment document for commissioning Dashkasan iron ore deposit, AZN 3.0 (three) million was allocated to AzerGold Closed Joint-Stock Company from the amount shown in “Distribution of funds designated for state fixed capital investment (investment expenditures) in the state budget of the Republic of Azerbaijan for 2020”, Item 1.64.
The Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan shall ensure the allocation of the amount indicated in above mentioned Order, paragraph 1. The Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan shall include the funds required for the completion of works indicated in paragraph 1 to the “Distribution of state fixed capital investment expenditures” in the state budget of the Republic of Azerbaijan drafted for 2021