“AzerGold” QSC-nin törəmə şirkəti - "Daşkəsən Dəmir Filiz" MMC-nin rəsmi saytı istifadəyə verilib
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) törəmə şirkəti olan "Daşkəsən Dəmir Filiz" (DDF) Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin (MMC) rəsmi saytı - www.ddf.az istifadəyə verilib.
Daşkəsən rayonunda yerləşən, regionun ən nəhəng dəmir filizi yataqları kompleksi olan “Daşkəsən” dəmir filizi sahəsinin istismarı üzrə hazırlıq, tədqiqat işlərini davam etdirən DDF MMC-nin rəsmi saytı müasir tələblərə uyğun tərtib edilərək, bölmə və xidmətlərin əlçatanlığı, informasiya zənginliyi, funksionallığı və vizuallığı ilə internet istifadəçilərinin ixtiyarına verilib.
Belə ki, rəsmi saytda törəmə şirkətin yaranma tarixi, fəaliyyəti, Müşahidə Şurası, strukturu, mədən layihələri, dövri hesabatları haqqında dolğun məlumat əldə etmək mümkündür. Bundan başqa, www.ddf.az-da aktiv vakansiyalar barədə elanlarla tanışlıq, işə qəbul üçün elektron müraciət imkanı yaradılıb. Həmçinin vətəndaşlar üçün əlaqə və elektron müraciət imkanları təqdim edilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 1 sentyabr 2020-ci il tarixli Sərəncamı ilə “AzerGold” QSC-nin fəaliyyət sahələrinə ölkə ərazisində qara metal filizi yataqlarının tədqiqi, kəşfiyyatı, işlənilməsi və idarə olunması, habelə bu sahənin inkişafına dair digər vəzifələr əlavə edilib. Sözügedən Sərəncamdan irəli gələn tapşırıqların icrası, ölkə ərazisində dəmir filizi yataqları üzrə fəaliyyətin təşkili məqsədilə QSC tərəfindən ilk dəfə olaraq törəmə hüquqi şəxs qismində “Daşkəsən Dəmir Filiz” MMC təsis edilib və 14 dekabr 2020-ci il tarixində dövlət qeydiyyatına alınıb.

The Dashkasan Iron Ore LLC’s Official Website Has Been Developed According to the Latest Requirements
13.09.2023
15:54
The official website of AzerGold Closed Joint-Stock Company’s (CJSC) subsidiary Dashkasan Iron Ore (DDF) Limited Liability Company (LLC) - www.ddf.az has been launched.
The official website of DDF LLC located in the Dashkasan region and performing the preparatory and research work on the exploitation of the Dashkasan iron ore field, which is the largest iron ore deposit complex in the region, has been designed according to the latest requirements and transferred to internet users with the accessibility of sections and services, vast information, and full functionality and visuality.
Thus, the official website provides complete information on the subsidiary's founding date, activity, Supervisory Board, structure, mining projects, and periodic reports. Also, www.ddf.az offers the opportunity to review active vacancies and apply for employment electronically. Citizens were also provided with contacts and e-application opportunities.
It should be noted that by the Order of the President of the Republic of Azerbaijan dated September 1, 2020, research, exploration, processing, and management of ferrous metal ore deposits in the country and other tasks related to the development of this field were included in AzerGold CJSC’s activity areas. Dashkasan Iron Ore LLC was first founded by the CJSC as a subsidiary legal entity to implement the tasks arising from the aforementioned Order and arrange the exploitation of iron ore deposits in the country and state registered on December 14, 2020.