““AzerGold” QSC-nin adından yayılan saxta müraciətlərə qarşı tədbirli olmağa çağırırıq”
Müasir dövrümüzdə informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının inkişafı, süni intellektin imkanlarının genişləndirilməsi rəqəmsal təhdidlərin də artması ilə müşayiət olunur. Sözügedən texnoloji yeniliklər təyinatı üzrə istifadə edilmədiyi halda böyük risklərə, arzuolunmaz nəticələrə səbəb olur.
Kiberdələduzluq hallarının qlobal səviyyədə vüsət aldığı bir şəraitdə son günlərdə bir sıra sosial şəbəkə seqmentlərində saxta hesablardan edilən paylaşımlar vasitəsi ilə “AzerGold” QSC-nin rəhbərliyi adından da dırnaqarası investisiya layihəsi ilə bağlı videomüraciətlər tirajlanır.
Bununla yanaşı, mesajlaşma platformalarında dövlət şirkətinin istehsal müəssisələrinin adından qruplar yaradaraq, üzvləri müxtəlif qazanc vədləri altında saxta keçidlərə yönləndirirlər. Dövlət şirkətinin işgüzar nüfuzundan sui-istifadə etməklə təşkil edilən bu cür videomüraciət və kampaniyalar heç bir reallığı əks etdirmir və əsil məqsədi vətəndaşların maliyyə vəsaitlərini ələ keçirməkdir.
“AzerGold” QSC vətəndaşları bu cür addımlara qarşı tədbirli olmağa, Səhmdar Cəmiyyətin fəaliyyəti ilə bağlı məlumatları yalnız şirkətin rəsmi informasiya resurslarından, həmçinin etibarlı mənbələrdən almağa, təqdim edilən keçidlərə daxil olmamağa çağırır. Bu kimi hallarla rastlaşdıqda, dərhal müvafiq hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət etməyi tövsiyə edirik.

Be careful against fake applications on behalf of AzerGold CJSC
Today, the development of information and communication technologies and the expansion of artificial intelligence are accompanied by increased digital threats. When technological innovations are not used properly, they cause great risks and undesirable consequences.
In a world of increasing cyber fraud cases recently, fake accounts have uploaded video appeals on behalf of the management of AzerGold CJSC on social network, about fake investment projects.
Furthermore, different chat groups have been created on messaging platforms on behalf of the Company and fake links have been sent to the group members for their achieving profit. Such video appeals and campaigns, organized by taking advantage of the business reputation of the Company, are not real and the purpose is to steal money from the citizens.
AzerGold CJSC warns the citizens to be careful about such videos and to get any information about the activities of the Company only from official information resources of the Company, and from reliable sources, and not to open such links. If you face such situations, we recommend contacting the appropriate law enforcement agencies immediately.