“AzerGold” QSC-də 2-ci "Yüksəliş" müsabiqəsinin qalibi Nərgiz Balakişiyeva ilə görüş keçirilib
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) İdarə Heyətinin sədri Zakir İbrahimov 2-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qaliblərindən biri olan Nərgiz Balakişiyevanı qəbul edib.
QSC-nin İdarə Heyətinin sədri “Yüksəliş” müsabiqəsinin ölkəmizdə intellektual səviyyəsi və idarəçilik bacarıqları yüksək olan perspektivli rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsini, dəstəklənməsini və ölkədə kadr ehtiyatı bankının yaradılmasını baxımından əhəmiyyətini qeyd edib.
Müsabiqə qalibinə “AzerGold” QSC-nin fəaliyyəti, idarəçilik sahəsində fərdi təcrübəsi barədə məlumat verən Z.İbrahimov idarəçi rəhbər olmağa iddia edən şəxslərin daim öz üzərlərində işləməli, bilik və bacarıqlarını davamlı inkişaf etdirməli olduğunu bildirib. Qeyd olunub ki, işgüzarlıq, məsuliyyətlilik, risketmə həvəsi və bacarığı, peşəkar ünsiyyət mədəniyyəti, iş vaxtının səmərəli bölüşdürülməsi, insanları düzgün qiymətləndirmə, əmək resurslarının səmərəli istifadəsi, rassionallıq peşəkar və uğurlu bir idarəçidə vacib keyfiyyətlərdir. Z.İbrahimov layihə qalibinə bütün bu keyfiyyətlərə sahib olmaq, özünü daha da inkişaf etdirmək üçün 2-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin hazırda davam edən mentorluq proqramından maksimum faydalanmağı tövsiyə edib.
2021-ci ildə 1-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Nazim Novruzov, 2022-ci ildə 2-ci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Əli Əhmədovla Mentorluq proqramı çərçivəsində 1 illik fərdi inkişaf planının icrasına başladığını xatırladan Z.İbrahimov müsabiqə qalibləri ilə karyera planlaması, effektiv idarəçilik, etik prinsiplər və peşəkar standartlar, böhran menecmentinə dair kifayət qədər məhsuldar əməkdaşlığın qurulduğunu diqqətə çatdırıb. Həmçinin qeyd olunub ki, Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyevin istedadlı gənclərin idarəçilik sahəsində önə çəkilməsi istiqamətində yürütdüyü siyasətə uyğun olaraq müsabiqə qaliblərindən Əli Əhmədov “AzerGold” QSC-də müşavir, İlyas İsmayıllı isə Strateji planlaşdırma və layihələrin idarəolunması şöbəsinin müdirinin müavini vəzifəsinə təyin olunub.
Xatırladaq ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə təsis edilib.

AzerGold CJSC Has Held a Meeting with the 2nd Yukselish Competition Winner Nargiz Balakishiyeva
Chairman of the Board of AzerGold Closed Joint Stock Company (CJSC) Zakir Ibrahimov received one of the of the 2nd Yukselish (Ascent) competition winners, Nargiz Balakishiyeva.
The Chairman of the JSC’s Board noted the importance of the Yukselish competition in terms of identifying and supporting promising executives with high intellectual level and management skills and forming a human resource bank in the country.
Z. Ibrahimov informed the competition winner of AzerGold CJSC’s activity and his personal experience in management, and said that those who claim to be managers should continuously improve themselves and develop their knowledge and skills. It was noted that business acumen, responsibility, willingness and ability to take risks, professional communication culture, efficient distribution of working time, proper assessment of people, efficient use of labor resources, and rationality are important qualities of a qualified and successful manager. Z. Ibrahimov advised the project winner to take full advantage of the ongoing Mentoring Program of the 2nd Yukselish competition to acquire all these qualities and further develop herself.
Z. Ibrahimov reminded that the winner of the 1st Yukselish competition in 2021, Nazim Novruzov, and the winner of the 2nd Yukselish competition in 2022, Ali Ahmadov started implementing a 1-year personal development plan as part of the Mentorship Program and noted quite productive cooperation that was established with the competition winners in career planning, effective management, ethical principles, professional standards, and crisis management. It was also noted that according to the policy of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev in the field of promoting youth talented in management, one of the competition winners, Ali Ahmadov was appointed advisor at AzerGold CJSC, and Ilyas Ismayilli was appointed the Deputy Head of the Strategic Planning and Project Management Department.
It should be noted that the Yukselish competition was launched by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, dated July 26, 2019.