“AzerGold" QSC-nin əməkdaşı nüfuzlu “Chevening” təqaüdünə layiq görülüb
“AzerGold” QSC-nin Maliyyə şöbəsinin Hesabatlılıq sektorunun müdiri İlqar Həşimov Böyük Britaniya Hökumətinin nüfuzlu Chevening təqaüd proqramının qalibi olub. O, 2026/2027-ci tədris ilindən etibarən Böyük Britaniyanın aparıcı ali təhsil müəssisələrindən biri olan Vorvik Universitetində (University of Warwick) “Maliyyə iqtisadiyyatı” (Financial economics) ixtisası üzrə magistr təhsili alacaq.
İlqar Həşimov 2012-2017-ci illər üzrə Bakı Mühəndislik Universitetinin “Dünya iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə bakalavr təhsili alıb. O, 2023-cü ildən “AzerGold” QSC-də çalışır.
Qeyd edək ki, cari il “Chevening” təqaüd proqramına dünyanın müxtəlif ölkələrindən 100 mindən çox namizəd müraciət edib. Seçim mərhələlərinin nəticələrinə əsasən, yalnız 700 nəfər təqaüdə layiq görülüb. Azərbaycandan isə cəmi 3 namizəd bu nüfuzlu proqramın qalibi adını qazanıb.
Böyük Britaniya Hökumətinin ən nüfuzlu qlobal təqaüd proqramlarından biri “Chevening” 1983-cü ildə təsis edilib. Proqram akademik nailiyyətləri, peşəkar təcrübəsi və liderlik potensialı ilə seçilən gənc mütəxəssislərə dünyanın aparıcı universitetlərində magistr təhsili almaq imkanı yaradır.

Ilgar Hashimov, Head of the Reporting Sector of the Finance Department at AzerGold CJSC, has been selected as a recipient of the prestigious Chevening Scholarship funded by the UK Government. Starting from the 2026/2027 academic year, he will pursue a master’s degree in Financial Economics at the University of Warwick, one of the UK’s leading higher education institutions.
Ilgar Hashimov completed his bachelor’s degree in World Economy at Baku Engineering University from 2012 to 2017. He has been working at AzerGold CJSC since 2023.
It should be noted that this year, more than 100,000 candidates from countries around the world applied for the Chevening Scholarship programme. Following a highly competitive selection process, only 700 candidates worldwide were awarded Chevening Scholarships, including just 3 candidates from Azerbaijan.
Established in 1983, Chevening is one of the UK Government’s most prestigious global scholarship programmes. It provides young professionals distinguished by their academic achievements, professional experience, and leadership potential with the opportunity to pursue master’s degrees at leading universities around the world.